SKVR XII1 1331.
70%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 1308.
61%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
SKVR XI 228.
59%
1886
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Pirilä, S.
JR 41212
58%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Mannermaa, Ilmari
SKVR XII1 1337.
56%
1823
Pohjois-Pohjanmaa
Topelius, Zacharias
SKVR VI1 2078.
55%
1884
Etelä-Savo — Jäppilä
Kinnunen, A.
SKVR XII1 1333.
53%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 1336.
53%
1800
Pohjois-Pohjanmaa
Topelius, Zacharias
JR 29119
52%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Krohn, Kaarle
SKVR XIV 1586.
52%
1916
Uusimaa — Mäntsälä
Teräskivi, Einar
JR 43815
51%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XII1 1334.
51%
1920
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VI1 2086.
49%
1911
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Meriläinen, P.
JR 06920
49%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 76869
47%
1938
Etelä-Savo — Kangaslampi
Sääski, Sylvi
JR 60814
47%
1937
Pohjois-Savo — Pielavesi
Pulkkinen, Hannes
JR 64035
46%
1962
Kainuu — Paltamo
Railonsala, Artturi
JR 61435
46%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Siikajoki
Putaala, Martti
JR 70495
46%
1932
Keski-Suomi — Kannonkoski
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIII2 6573.
46%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Kykkänen, Anna
JR 19371
46%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Junttila, M. A.
SKVR XII1 1299.
45%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Haapavesi
Rauma, Yrjö
JR 09292
45%
1961
Kainuu — Taivalkoski
Huhtelin, Jenny
SKVR VI1 2085.
45%
1888
Pohjois-Savo — Lapinlahti
Lilius, Lilli
JR 46501
44%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsänen, Aune
SKVR XII1 1309.
44%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 1321.
44%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2063.
44%
1884
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
JR 27578
43%
1936
Keski-Suomi — Vesanto
Korhonen, Mandi
SKVR VI1 2075.
43%
1885
Etelä-Savo — Joroinen
Hynninen, E. W.
JR 17125
42%
1921
Keski-Suomi — Rautalampi
Hänninen, Laina
JR 70419
42%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 47750
41%
1936
Pohjois-Savo — Karttula
Oksman, Juho
SKVR XII1 1313.
41%
1916
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX2 300.
41%
1914
Keski-Suomi — Viitasaari
Salo, Aukusti
SKVR XII1 1327.
41%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 37156
41%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Hautala, Sigrid
SKVR XII1 1324.
40%
1915
Peräpohjola — Simo
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1304.
39%
1882
Kainuu — Ristijärvi
Krohn, Kaarle
JR 53885
39%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
SKVR VI1 2077.
39%
1933
Etelä-Savo — Pieksämäki
Kohvakka, Toini
JR 61215
39%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
SKVR XII1 1303.
39%
1915
Kainuu — Paltamo
Haataja, Heikki
SKVR XII1 1315.
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 07604
38%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Heino, Ida
JR 77067
38%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
SKVR XII1 1326.
38%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 21125
38%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 70863
38%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 71973
38%
1953
Kainuu — Puolanka
Salminen, Aarne
JR 44074
37%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XIII4 12087.
37%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 46487
37%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsälä, Aune
JR 74595
37%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Seppälä, Santeri
JR 61452
37%
1935
Pohjois-Pohjanmaa
Putaala, Martti
JR 03478
36%
1937
Kainuu — Sotkamo
Ellilä, Eila
SKVR XII1 1330.
36%
1921
Peräpohjola — Rovaniemi
Yliraudanjoki, Maija
JR 60759
36%
1935
Pohjois-Savo — Pielavesi
Pulkkinen, Hannes
JR 43678
36%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 63444
36%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 21337
35%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 26278
35%
1967
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
SKVR VI1 2073.
35%
1899
Etelä-Savo — Juva
Pasanen, T.
SKVR VII3 4013.
35%
1889
Pohjois-Karjala — Kitee
Brander, G. A.
SKVR IX2 301.
35%
1889
Keski-Suomi — Hankasalmi
Festen, H. ja E.
JR 44819
35%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Nenonen, Martti
JR 43727
35%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XIII2 6582.
35%
1935
Etelä-Karjala — Seiskari
Laiho, Aili
JR 63443
35%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR VI2 6976.
35%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
SKVR VI1 2065.
35%
1848
Etelä-Savo — Savitaipale
Europaeus, Charlotte
JR 63445
35%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR IX1 2381.
35%
1914
Häme — Hollola
Hämäläis-Osakunta
JR 44053
35%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 70143
34%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 17126
34%
1921
Keski-Suomi — Rautalampi
Hänninen, Laina
SKVR VI1 2067.
34%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Haronen, Ester
JR 69724
34%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 1325.
34%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2064.
34%
1933
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR XIII4 12088.
34%
1938
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XII1 1297.
34%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Keränen, E.
JR 72851
34%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 72886
34%
1914
Etelä-Savo — Kangasniemi
Salo, Aukusti
JR 38954
34%
1963
Pohjois-Karjala — Pyhäselkä
Leinonen, Liisa
JR 70560
34%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR X1 1536 α.
34%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 27435
34%
1962
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Korhonen, Hanna
SKVR IX1 2369.
33%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 70088
33%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IX1 2371.
33%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 48709
33%
1936
Etelä-Savo — Kangasniemi
Paapponen, Matti
SKVR XIV 1581.
33%
1887
Uusimaa — Askola
Tyyskä, J.
SKVR XIV 1592.
32%
1920
Uusimaa — Pusula
Nyholm, Anni
JR 41467
32%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 45615
32%
1915
Häme — Jämsä
Nieminen, Väinö
JR 62531
32%
1950
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
SKVR IV3 3851.
32%
1909
Keski-Inkeri — Koprina
Kuha, Iisakki
JR 61375
32%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Haapavesi
Putaala, Martti
JR 66842
32%
1851
Itä- ja Pohjois-Inkeri
Räty, A.
JR 78559
32%
1935
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Tanninen, Antti
SKVR VI1 2074.
32%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
SKVR VI2 6982 a.
32%
1935
Pohjois-Savo — Pielavesi
Tiitinen, Martti
JR 17154
32%
1936
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Härkönen, Edvard
SKVR XII1 1307.
32%
1912
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XI 229.
32%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Brandt, Herman
JR 23755
32%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
SKVR VI2 6982 β.
32%
1935
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
SKVR VI1 2066.
32%
1920
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Anni
SKVR VI2 6978.
32%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
SKVR XII1 1319.
31%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1320.
31%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX2 299.
31%
1910
Keski-Suomi — Sumiainen
Kaukoranta, Toivo
SKVR XIV 1591.
31%
1889
Uusimaa — Nummi
Holmberg, W. K.
JR 74899
31%
1936
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
SKVR XII1 1314.
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2069.
31%
1911
Etelä-Savo — Ristiina
Streng, Harry
JR 55075
31%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 05963
31%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Harju, Helmi
SKVR XIII2 6569.
31%
1879
Etelä-Karjala — Kirvu
Lönnbohm, O. A. F.
SKVR XIII2 6565.
31%
1935
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Kaukonen, Katri
JR 23600
31%
1961
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Karsikas, Matti
SKVR V2 1891.
31%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Keltto
Alava, Vihtori
JR 43695
31%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 53884
31%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
SKVR XIII4 12089.
30%
1938
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 06002
30%
1965
Pohjois-Karjala — Kuusjärvi
Harju, Johan K.
SKVR XIII2 6566.
30%
1935
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Kaukonen, Katri
SKVR XII1 1322.
30%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 2375.
30%
1914
Häme — Tuulos
Aaltonen, Esko
JR 51618
30%
1930
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 1305.
30%
1882
Kainuu — Hyrynsalmi
Krohn, Kaarle
JR 48762
30%
1955
Etelä-Savo — Savitaipale
Paarmo, Maire
JR 09916
29%
1935
Pohjois-Savo — Riistavesi
Hyvärinen, Martta
JR 44003
29%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XIV 1575.
29%
1937
Uusimaa — Sippola
Permanto, Elvi
SKVR XII1 1338.
29%
1915
Pohjois-Pohjanmaa
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00640
29%
1957
Etelä-Karjala — Johannes
Airikka, Lauri
JR 53888
29%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 68995
29%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 18807
29%
1969
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Jaatinen, Elsa
JR 41564
29%
1937
Häme — Iitti
Mannonen, Ulla
JR 46585
29%
1926
Häme — Jokioinen
Okkola, T. E.
SKVR IV2 2586.
29%
1894
Keski-Inkeri — Koprina
Kouhia, J.
SKVR XIII2 6560.
28%
1911
Etelä-Karjala — Heinjoki
Järvi, Hanna
JR 21990
28%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Kangasharju, Sylvi
Kanteletar 1:234
28%
None
None
None
SKVR VI1 2082.
28%
1903
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nousiainen, V.
SKVR XIV 1576.
28%
1935
Uusimaa — Kymi
Einola, Viktor
JR 29289
28%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Krohn, Kaarle
JR 41062
28%
1936
Etelä-Savo — Punkaharju
Makkonen, Veikko
SKVR IV3 3883.
28%
1911
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Lukkarinen, Juho
SKVR VI1 2298.
28%
1888
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
JR 48829
28%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paasonen, Aino
JR 39135
28%
1961
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Lempinen, Nasti
JR 82945
28%
1963
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Aatu
SKVR VII3 4018.
28%
1919
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Vihervaara, Eemeli
JR 82630
28%
1935
Pohjois-Karjala — Pyhäselkä
Venäläinen, Ida
JR 40980
28%
1957
Pohjois-Karjala — Kitee
Mähönen, Eino
JR 83128
28%
1948
Keski-Inkeri — Spankkova
Virolainen, Maria
JR 67956
27%
1958
Kainuu — Sotkamo
Roilas, Matias
JR 38944
27%
1939
Pohjois-Karjala — Kitee
Leinonen, Janne
JR 81533
27%
1937
Pohjois-Karjala — Nurmes
Tuukkanen, Vappu
JR 41958
27%
1941
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
SKVR XIII2 6564.
27%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 6568.
27%
1891
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Lilius, Lilli
JR 64944
27%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
SKVR VII3 4028.
27%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
JR 53886
27%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 83312
27%
1964
Etelä-Karjala — Rautu
Virtanen, Leea
SKVR XIII2 6579.
27%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
JR 08731
27%
1957
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Hirvonen, Irma
SKVR VII3 4008.
27%
1913
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Salminen, Väinö
JR 76407
27%
1915
Etelä-Karjala — Lavansaari
Suomalainen, Johannes
SKVR VII3 4014.
27%
1924
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Niittylahden kansanopisto
SKVR XIII4 12086.
27%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
JR 36567
27%
1938
Etelä-Karjala — Jaakkima
Laine, Elli
JR 34935
27%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Laiho, Aili
JR 03718
26%
1921
Häme — Loppi
Enqvist, Aili
JR 80030
26%
1935
Etelä-Karjala — Muolaa
Torikka, Ida
SKVR VI1 2083.
26%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
SKVR VII3 4017.
26%
1914
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Hotinen, Juho
JR 28001
26%
1935
Kainuu — Ristijärvi
Koskelo, Katri
JR 32176
26%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Kärki, Frans
JR 61453
26%
1935
Pohjois-Pohjanmaa
Putaala, Martti
JR 35014
26%
1936
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Laatikainen, Antti
JR 53042
26%
1962
Keski-Suomi — Kinnula
Pekkarinen, Miina
SKVR VII3 4019.
26%
1924
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Niittylahden kansanopisto
JR 60687
26%
1961
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Pukonen, Elsa
JR 38967
26%
1937
Kainuu — Sotkamo
Leinonen, Maria
JR 72913
26%
1957
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Salokannel, Juho
JR 69951
26%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IX2 303.
26%
1895
Keski-Suomi — Vesanto
Fri, Iivari
JR 40920
26%
1954
Pohjois-Karjala — Tuupovaara
Määttänen, Vieno
SKVR XIII2 6555.
26%
1927
Etelä-Karjala — Kivennapa
Ruuttu, Maria
SKVR VII3 4025.
26%
1902
Pohjois-Karjala — Pälkjärvi
Seppälä, Santeri
JR 63938
25%
1957
Etelä-Karjala — Lumivaara
Railonsala, Artturi
SKVR XIII2 6559.
25%
1935
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
SKVR XIII2 6574.
25%
1916
Etelä-Karjala — Jääski
Vartiainen, Elsa
JR 25430
25%
1963
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Kerminen, Emil
SKVR XII1 1311.
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IV3 3315.
25%
1907
Keski-Inkeri — Koprina
Salminen, Väinö
SKVR VI1 2070.
25%
1913
Etelä-Savo — Mikkeli
Hänninen, Laina
JR 25937
25%
1954
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Kinanen, Hilja
SKVR III2 2352.
25%
1892
Länsi-Inkeri — Kattila
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 6581.
25%
1850
Etelä-Karjala
Raussi, Eljas
SKVR VII3 4011.
25%
1816
Pohjois-Karjala — Kitee
Gottlund, K. A.
JR 71667
25%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala; Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Saikkonen, Juho
SKVR XII1 1312.
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4007.
25%
1909
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Niemi, A. R.
JR 71974
24%
1953
Kainuu — Puolanka
Salminen, Aarne
SKVR XIII2 6567.
24%
1915
Etelä-Karjala — Parikkala
Poutanen, Heikki
SKVR VI1 2296.
24%
1915
Etelä-Savo — Luumäki
Järvi, Hanna
SKVR V2 1892.
24%
1916
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Räikkönen, Eino
SKVR X1 1528.
24%
1913
Satakunta — Lempäälä
Vihervaara, Eemeli
JR 08705
24%
1936
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Iida
JR 07277
24%
1859
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Heino-Vares, Olli
SKVR VI1 2084.
24%
1932
Pohjois-Savo — Maaninka
Pylkkönen, Aaro
SKVR XIII2 6577.
24%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
JR 63442
24%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR IX1 2364.
24%
1903
Häme — Akaa
Tyyskä, J.
JR 24877
24%
1932
Häme — Jaala
Kauppinen, Eino
SKVR V2 1890.
24%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Keltto
Saxbäck, Fr. A.
SKVR XIII2 6578.
23%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
SKVR IX1 2382.
23%
1886
Häme — Iitti
Puttila, T.
SKVR XII1 1318.
23%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 1577.
23%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
SKVR VI1 2297.
23%
1933
Etelä-Savo — Luumäki
Kohvakka, Toini
SKVR II 599.
23%
1908
Aunus — Repola
Osonen, V.
JR 38546
23%
1968
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Lehtimäki, Aili
SKVR XIII2 6562.
23%
1880
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Koskimies, A. V.
JR 39912
23%
1937
Satakunta — Huittinen
Lintunen, Suoma
SKVR XI 2592.
23%
1883
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tarkkanen, Matti
JR 00211
23%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
SKVR III2 2209.
23%
1892
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
JR 77899
23%
1944
Keski-Inkeri — Tuutari
Sääski, Sylvi
JR 66635
23%
1933
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 06612
22%
1939
Pohjois-Karjala — Nurmes
Hautala, Jouko
SKVR XII1 1297 α.
22%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Pirttisalo, Pasi
JR 77214
22%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
SKVR XIV 1590.
22%
1915
Uusimaa — Vihti
Hakalehto, Mimmi
JR 01170
22%
1891
Etelä-Karjala — Sakkola; Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
SKVR XII1 1306.
22%
1882
Kainuu — Suomussalmi
Krohn, Kaarle
SKVR IV1 1307.
22%
1859
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Törneroos ja Tallqvist
JR 68101
22%
1935
Häme — Renko
Röök, Taimi
JR 54782
22%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR X1 1535.
22%
1906
Satakunta — Eräjärvi
Tyyskä, Eino
SKVR XIII2 6557.
22%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR IV3 3685.
22%
1907
Keski-Inkeri — Liissilä
Kärki, Frans
SKVR XII1 1323.
22%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4034.
22%
1911
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Valve, Antti
SKVR X1 1526 α.
22%
1930
Satakunta — Karvia
Kaukamaa, L.
SKVR IX1 2380.
22%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
JR 07699
22%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
SKVR XII1 1316.
21%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8253.
21%
1931
Kainuu — Sotkamo
Rytkönen, Ahti
JR 47587
21%
1935
Pohjois-Karjala — Nurmes
Okkonen, Emilia
SKVR IV3 4087.
21%
1891
Keski-Inkeri — Koprina
Alava, Vihtori
JR 00959
21%
1887
Etelä-Karjala — Virolahti
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6979.
21%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
SKVR XIV 1594.
21%
1931
Uusimaa — Sammatti
Ruoppila, Veikko
JR 68355
21%
1936
Etelä-Savo — Lemi
Ruoppila, Veikko
JR 45516
21%
1938
Länsi-Inkeri — Narvusi
Niemi, Osmo
SKVR IV3 2842.
21%
1901
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Ruotsalainen, J. Fr.
SKVR XII1 1317.
21%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 60898
21%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 61894
21%
1953
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pylkkönen, Maila
SKVR VI1 2081.
21%
1910
Pohjois-Savo — Kuopio
Hoffrén, J.
SKVR VII3 4021.
21%
1910
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
SKVR VI2 6980.
21%
1934
Etelä-Savo — Ruokolahti
Kohvakka, Toini
JR 82521
21%
1936
Etelä-Karjala — Viipuri
Vauhkonen, Pekka
JR 36005
21%
1938
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Lauri
SKVR V3 liite 29.
21%
1847
Itä- ja Pohjois-Inkeri
Europaeus, D. E. D.
JR 53507
21%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
SKVR III2 2126.
21%
1892
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
SKVR IV3 Vatja 4692.
21%
1877
Länsi-Inkeri — Kattila
Borenius, A. A.
JR 71741
21%
1939
Etelä-Karjala — Saari
Sairanen, Pentti
SKVR X1 1520.
21%
1902
Satakunta — Tyrvää
Kallio, Väinö
SKVR X1 1519.
21%
1904
Satakunta — Tyrvää
Kullaa, E.
SKVR VII3 4027.
21%
1846
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Ahlqvist, A. E.
JR 61110
21%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 82341
21%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Varemo, Otto
JR 34743
20%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Aili
JR 49723
20%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 1310.
20%
1913
Kainuu — Kuusamo
Nyberg, P.
SKVR XII1 1328.
20%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70259
20%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IX1 2376.
20%
1913
Häme — Hauho
Toivonen, K. K.
SKVR IV2 2744.
20%
1901
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Ruotsalainen, J. Fr.
JR 08706
20%
1936
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Iida
JR 65344
20%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 68802
20%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
SKVR XIII2 6580.
20%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Hultin, Th.
SKVR IX1 2368.
20%
1913
Häme — Tyrväntö
Salo, Aukusti
SKVR IV3 Vatja 4802.
20%
1914
Länsi-Inkeri — Kattila
Kettunen, Lauri
JR 26902
20%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Koljonen, Vilho
SKVR X1 1510.
19%
1930
Satakunta — Siikainen
Oksanen Katri
JR 73267
19%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
SKVR XIII2 6575.
19%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 71746
19%
1948
Etelä-Karjala — Saari
Sairanen, Pentti
SKVR VIII 3426.
19%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 61432
19%
1935
Peräpohjola — Turtola
Putaala, Martti
SKVR IX1 2384.
19%
1888
Häme — Luhanka
Lilius, Lilli
SKVR III3 3505.
19%
1909
Länsi-Inkeri — Soikkola
Lukkarinen, Juho
SKVR VII3 4024.
19%
1911
Pohjois-Karjala — Kaavi
Teräsvuori, Konrad
JR 74092
19%
1936
Pohjois-Karjala — Kaavi
Savolainen, Kerttu
JR 03507
19%
1903
Pohjois-Karjala — Juuka
Engelberg, R. S.
SKVR X1 1533.
19%
1904
Satakunta — Eräjärvi
Tyyskä, Eino
SKVR IX2 302.
18%
1904
Keski-Suomi — Rautalampi
Harlin, Otto
SKVR XIII4 12090.
18%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII2 6552.
18%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 12094.
18%
1936
Etelä-Karjala — Kaukola
Paavilainen, Simo
SKVR IV2 2282.
18%
1881
Keski-Inkeri — Serepetta
Porkka, Volmari
JR 29165
18%
1884
Kainuu — Säräisniemi
Krohn, Kaarle
SKVR VII3 4009.
18%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Mikkonen, Ida
SKVR X1 1534.
18%
1906
Satakunta — Eräjärvi
Tyyskä, Eino
SKVR XIII2 6572.
18%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Kykkänen, Anna
JR 64133
18%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 80540
18%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 32357
18%
1943
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
SKVR IX1 2379.
18%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 1300.
18%
1882
Kainuu — Sotkamo
Krohn, Kaarle
SKVR XII1 1335.
18%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 23389
18%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Karjalainen, Elin
SKVR XIII2 6556.
18%
1935
Etelä-Karjala — Kivennapa
Taponen, Ida
SKVR XIII2 6558.
17%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
SKVR V2 1893.
17%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Alava, Vihtori
SKVR X1 1536.
17%
1907
Satakunta — Eräjärvi
Tyyskä, Eino
JR 09780
17%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hyvärinen, Juho
JR 54588
17%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR VIII 3436.
17%
1920
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Raitio, Elli
SKVR VI2 6982.
17%
1934
Etelä-Savo — Heinävesi
Mäkipalo, Tauno
JR 27640
17%
1937
Pohjois-Karjala — Rautavaara
Korhonen, Viljo
JR 74550
17%
1925
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
SKVR VII3 4026.
17%
1838
Pohjois-Karjala — Tuupovaara
Lönnrot, Elias
SKVR III2 2208.
17%
1892
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
SKVR VII3 4012.
17%
1847
Pohjois-Karjala — Kitee
Sirelius, Z.
JR 04435
17%
1932
Aunus — Porajärvi
Haavio, Martti
JR 61731
17%
1936
Pohjois-Karjala — Nurmes
Puumalainen, Bertta
SKVR VII3 4029.
17%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
JR 82553
17%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
SKVR IX2 298.
17%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Salo, Aukusti
SKVR X1 1514.
17%
1911
Satakunta — Alastaro
Vihervaara, Eemeli
JR 53883
16%
1935
Etelä-Savo — Pieksämäki
Pennanen, Olavi
JR 66981
16%
1937
Pohjois-Karjala — Nurmes
Rautiainen, Iida
SKVR IV2 2566.
16%
1893
Keski-Inkeri — Kaprio
Putkonen, Pekka
JR 39284
16%
1935
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Leppänen, Simo
SKVR VIII 3442.
16%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
JR 42679
16%
1936
Pohjois-Karjala — Joensuu
Merikoski, Oskari
SKVR VII3 4031.
16%
1914
Pohjois-Karjala — Nurmes
Laitinen, M.
SKVR X1 1513.
16%
1911
Satakunta — Alastaro
Vihervaara, Eemeli
JR 61771
16%
1937
Pohjois-Karjala — Nurmes
Puumalainen, Martta
SKVR VI1 2068.
16%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 21404
16%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 32814
16%
1948
Satakunta — Lempäälä
Kärki, Frans
SKVR X1 1530.
16%
1884
Satakunta — Lempäälä
Helsingin Suomalaisen Alkeisopiston konventti
SKVR VI1 2080.
16%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Mäkipalo, Tauno
SKVR XIV 1585.
16%
1915
Uusimaa — Porvoo
Velho, Osku
JR 79974
16%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Tolvanen, Jouko
JR 34964
15%
1936
Viena — Uhtua
Laiho, Aili
SKVR XIII4 12085.
15%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 65248
15%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 65345
15%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR VII3 4015.
15%
1824
Pohjois-Karjala — Liperi
Sjögrén, A. J.
SKVR X1 1531.
15%
1889
Satakunta — Pirkkala
Starck, Anni
JR 42991
15%
1938
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Mikkonen, Yrjö
JR 41131
15%
1938
Etelä-Savo — Heinävesi
Malkki, Jouko
SKVR V2 1894.
15%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Saxbäck, Fr. A.
JR 64643
15%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR VIII 3438.
15%
1885
Varsinais-Suomi — Raisio
Tamminen, Emanuel
SKVR X1 1512.
15%
1885
Satakunta
Tamminen, Emanuel
SKVR XIII4 12084.
15%
1937
Etelä-Karjala — Rautu
Eerikäinen, Alma
SKVR IV1 1366.
15%
1861
Keski-Inkeri — Serepetta
Groundström, Oskar
SKVR VI2 6981.
15%
1934
Etelä-Savo — Heinävesi
Mäkipalo, Tauno
JR 65908
15%
1955
Varsinais-Suomi — Suomusjärvi
Rantalaiho, H. A.
JR 32991
15%
1949
Satakunta — Punkalaidun
Kärki, Frans
JR 42678
15%
1936
Pohjois-Karjala — Joensuu
Merikoski, Oskari
SKVR VII3 4016.
15%
1924
Pohjois-Karjala — Liperi
Niittylahden kansanopisto
JR 64644
14%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 21465
14%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
SKVR VIII 3434.
14%
1909
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
JR 51467
14%
1930
Keski-Suomi — Karstula
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIV 1578.
14%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 31502
14%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Kärki, Frans
JR 64646
14%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR XIII2 6554.
14%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Laiho, Lauri
SKVR VII3 4032.
14%
1890
Pohjois-Karjala — Nurmes
Ollilainen, P.
SKVR VIII 3416.
14%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, V. J.
SKVR IV1 547.
14%
1853
Keski-Inkeri — Tyrö
Europaeus, D. E. D.
JR 30511
14%
1936
Pohjois-Karjala — Kaavi
Kuronen, Jalmari
JR 31504
14%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Kärki, Frans
SKVR VIII 3414.
14%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR VI1 2299.
14%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64134
14%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64645
14%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR VII3 4033.
13%
1908
Pohjois-Karjala — Nurmes
Collan, Anni
SKVR XIII2 6570.
13%
1908
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Collan, Anni
SKVR X1 1524.
13%
1902
Satakunta — Jämijärvi
Välisalo, V. R.
JR 27264
13%
1935
Pohjois-Karjala — Liperi
Koponen, Taimi
SKVR VI1 2072.
13%
1824
Etelä-Savo — Juva
Gottlund, K. A.
SKVR VIII 3440.
13%
1914
Varsinais-Suomi — Askainen
Jaatinen, Jalmari
SKVR VIII 3423.
13%
1912
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
JR 70144
13%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IX1 2361.
13%
1914
Häme — Humppila
Knuutila, Viljo V.
SKVR VI1 2076.
13%
1892
Etelä-Savo — Joroinen
Jurva, Hilma
SKVR VII3 4023.
13%
1892
Pohjois-Karjala — Kaavi
Jurva, Hilma
SKVR X1 1537.
13%
1904
Satakunta — Virrat
Sirén, Teodor
SKVR X1 1525.
13%
1930
Satakunta — Karvia
Kaukamaa, L.
SKVR X1 1517.
13%
1909
Satakunta — Punkalaidun
Tuntematon
SKVR X1 1521.
13%
1890
Satakunta — Lavia
Kievari, V.
SKVR XIV 1584.
13%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XI 396.
12%
1887
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Nurmio, M.
SKVR XIV 1596.
12%
1916
Uusimaa — Sammatti
Teräskivi, Einar
SKVR VIII 3409.
12%
1911
Varsinais-Suomi — Suomusjärvi
Kivisaari, Lauri
JR 68996
12%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 64647
12%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 00896
12%
1948
Satakunta — Jämijärvi
Alanen, Viljo
SKVR I3 1939.
12%
1835
Viena — Uhtua
Lönnrot, Elias
JR 27791
12%
1936
Pohjois-Karjala — Nurmes
Kortelainen, Helmi
SKVR VIII 3422.
12%
1912
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
SKVR X1 1518.
12%
1903
Satakunta — Kokemäki
Santavirta, K. O.
JR 42417
12%
1932
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
SKVR VII3 4020.
12%
1909
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
JR 09397
12%
1903
Häme — Somero
Hurmerinta, Akseli
SKVR XIII4 12092.
12%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 33044
12%
1950
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
SKVR VI1 2071.
12%
1899
Etelä-Savo — Sääminki
Hahnsson, Hilja
SKVR VI1 2079.
12%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Mäkipalo, Tauno
SKVR VII3 4030.
12%
1912
Pohjois-Karjala — Valtimo
Nevalainen, Mandi
SKVR VIII 3425.
12%
1914
Varsinais-Suomi — Pertteli
Kallio, Niilo
SKVR XIII2 6553.
12%
1848
Etelä-Karjala — Sakkola
Reinholm, H. A.
SKVR VIII 4928.
11%
1913
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
JR 34939
11%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Laiho, Aili
JR 34592
11%
1964
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
SKVR X1 1538.
11%
1915
Satakunta
Petelius, Juhani
SKVR XIV 1597.
11%
1915
Uusimaa — Inkoo
Petelius, Juhani
SKVR VIII 3417.
11%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 46824
11%
1926
Satakunta — Jämijärvi
Okkola, T. E.
JR 85629
11%
1845
Pohjois-Pohjanmaa; Viena
Lönnrot, Elias
JR 41703
11%
1938
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
SKVR X1 1516.
11%
1911
Satakunta — Alastaro
Vihervaara, Eemeli
JR 19138
11%
1961
Varsinais-Suomi — Maaria
Jantonen, Elviira
SKVR IX1 2383.
11%
1887
Häme — Iitti
Puttila, T.
JR 69642
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 35519
11%
1937
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Aili
JR 83595
11%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suojärvi
Vornanen, Hannes
SKVR VIII 3413.
11%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR XII1 1301.
11%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Krohn, Kaarle
SKVR VII3 4022.
11%
1910
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
SKVR IX1 2366.
11%
1913
Häme — Sääksmäki
Salo, Aukusti
SKVR VIII 3441.
11%
1913
Varsinais-Suomi — Taivassalo
Hänninen, Laina
SKVR IX1 2353.
11%
1913
Häme — Somero
Vihervaara, Eemeli
JR 08146
11%
1904
Uusimaa — Pyhäjärvi Ul
Hemmi, K.
SKVR X1 1511.
11%
1911
Satakunta — Oripää
Vihervaara, Eemeli
SKVR X1 1522.
11%
1910
Satakunta — Hämeenkyrö
Kullaa, E.
JR 34962
11%
1936
Viena — Uhtua
Laiho, Aili
SKVR XIII2 6563.
11%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
SKVR IX1 2363.
10%
1913
Häme — Humppila
Vihervaara, Eemeli
JR 26540
10%
1937
Länsi-Inkeri — Narvusi
Koilo, Toivo
SKVR XIII2 6571.
10%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
JR 40479
10%
1900
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
JR 61409
10%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
SKVR VIII 3435.
10%
1913
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR VIII 3420.
10%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR I4 2348 a).
10%
1918
Viena — Uhtua
Kemppainen, Eino
SKVR XIII4 12096.
10%
1935
Etelä-Karjala — Viipuri
Hauhia, Taimi
SKVR VIII 3432.
10%
1909
Varsinais-Suomi — Aura
Saarimaa, Eemil
SKVR XIV 1582.
10%
1909
Uusimaa — Askola
Tyyskä, J.
JR 82217
10%
1920
Häme — Sääksmäki
Valmu, Aune
SKVR VIII 3424.
10%
1919
Varsinais-Suomi — Halikko
Vihervaara, Eemeli
JR 27183
10%
1954
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kontunen, Alma
JR 05952
10%
1936
Satakunta — Kokemäki
Harju, Helmi
SKVR VIII 4927.
10%
1916
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
JR 80333
10%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Tujunen, V. R.